Ми працюємо: Пн-Пт: 09:00 - 19:00; Сб: 10:00 - 17:00; Нд: вихідний
м. Київ

0 800 216 905

(безкоштовно з мобільного)

Як обрати зимові шини

Настав жовтень, температура повітря знизилася – настав час «перевзуватися» в зимові шини. Чому це потрібно, чим шини відрізняються і як вибрати відповідну зимову гуму? Шукаємо відповіді разом.

Навіщо взагалі потрібні зимові шини?

Основна відмінність літніх шин від зимових - це склад гумотехнічної суміші (так званий компаунд). Літні шини «замерзають» (твердіють) вже за температури +7 °С, в результаті зчіпні властивості та керованість знижуються, а гальмівний шлях збільшується. Зимові шини, навпаки - розроблені спеціально для роботи за низьких температур, на снігу в сльоті і т.д. Вони зберігають свою еластичність і робочі властивості в холод, що підвищує керованість, а значить безпеку експлуатації автомобіля в зимовий період. Таким чином, зимові шини – це запорука безпечної їзди під час низьких температур.

Як вибрати потрібну шину для свого автомобіля?

Існує умовний поділ зимових шин за типами: європейський тип і арктичний (він північний, він скандинавський). Європейська шина має спрямований рисунок протектора – він може бути як симетричний, так і асиметричний. Малюнок має безліч дрібних ламелів для відведення води та мокрого снігу з плями контакту. По краях знаходяться закруглені ґрунтозачепи з водовідвідними канавками. В основному європейський тип шин призначений для забезпечення хорошого зчеплення із сухою дорогою, роботи в сльоті та на мокрому снігу, для середніх температурних зон.

.

Debica Frigo приклад "європейської" зимової шини

 

Скандинавські шини мають масивніший і «агресивніший» протектор з великою кількістю прямокутних і ромбоподібних шашок, з ламелями, розташованими на великій відстані один від одного, з незграбними плечовими блоками. Така гума добре продавлює сніг та крижану кірку, а дрібні ламелі чіпляються через нерівність льоду.

Nokian Nordman RS2 SUV. Нічого не нагадує? А пам'ятайте легендарну Hakkapeliitta R :)

 

Вибирають зимову гуму, виходячи з декількох факторів. Спочатку необхідно визначити де машина експлуатується. Наприклад, скандинавська гума добре впорається з подоланням крижаних ділянок та снігових настів. Вона буде гарна, якщо район експлуатації – це місто та заміські траси, а також райони передмістя, де може знадобитися прокладати шлях неприбраним снігом.

Для гірських районів, або при необхідності частих поїздок другорядними дорогами, надійніше буде шипована шина.

На засніжених заміських трасах "скандинавець" почуватиметься впевненіше

 

По-друге, треба розуміти, в яких швидкісних режимах використовується автомобіль. Якщо існує необхідність швидкісного пересування магістралями – краще віддати перевагу європейському типу. У таких шин краще опір акваплануванню, хороші показники зчеплення на сухій трасі, вони менш галасливі. Така шина впевненіше поводитиметься у сльоті міських вулиць.

Якщо машина взимку їздить переважно у місті – вибирайте із "європейських" моделей.

 

За розмірністю – відштовхуйтесь від рекомендацій розмірів заводу виробника.

Розміри шин визначаються таким чином, наприклад для розміру 195/65 R15. Перше число – ширина шини в міліметрах – 195 мм. Друге – відношення висоти профілю шини до його ширини. У нашому випадку висота шини становить 65% її ширини. R15 - посадковий діаметр обода, виражений у дюймах. У цьому прикладі - 15 дюймів.

 

В даний час ринок пропонує безліч варіантів виробників та моделей шин. У пропозиціях найбільших виробників шин часто є кілька лінійок від високого до середнього і помірного сегментів. Так бренд Goodyear «грає» у високій лінійці, але може запропонувати і доступніші Fulda, Sava, Debica. А до групи Michelin належать такі марки як BF Goodrich та Tigar.

Як правило, у високих сегментах втілені найсучасніші технології та розробки, у той час як у суббрендах використовуються перевірені раніше технології та напрацювання.

Зверніть увагу на дату виробництва шини – це такий овал із чотирма цифрами (де перші дві цифри означають - номер тижня, а третя і четверта - рік випуску, відповідно). У місці маркування не повинно бути ознак «перебитої дати», бажано, щоб шині було не більше двох років. У деяких виробників це гранична дата зберігання.

Запитуйте у Вашого продавця шин умови та термін гарантії на шини.

Після монтажу зробіть перші дві-три сотні кілометрів у режимі навантажень, що щадять. Це дозволить шині краще «усісти» на диску, що у свою чергу продовжить термін та якість її роботи. Це стосується, до речі, не лише зимових шин.

І не забувайте, що навіть найсучасніші зимові шини не гарантують 100% контролю за автомобілем на взимку. Зимова дорога буває підступною і небезпечною, тому витримуйте безпечний швидкісний режим і дистанцію і нехай Ваші шини завжди вивозять Вас куди потрібно.

А фахівці Renault Doctor Service з радістю допоможуть Вам підібрати оптимальні шини для Вашого автомобіля в його умовах експлуатації та виконають шиномонтаж.

Ваш сервіс Renault Doctor,